Science on Stage Festivali Nedir?

Avrupa’nın 33 ülkesi; Georgia, Kanada, Ukrayna ve Kazakistan’dan katılan öğretmenlerin bir araya geldiği, etkileşimli ve enerjik bir ortamda yaratıcı ve yenilikçi öğretim yöntemlerini, materyalleri ve bilgileri paylaşmayı amaçlayan ücretsiz bir etkinliktir.

Öğretmenler bu fikirleri ve uygulamaları daha sonra kendi okullarında hayata geçirerek, bilim eğitiminin gelişimine katkıda bulunurlar.

Bilim ve teknoloji öğretmenleri arasında kurulu bir iletişim ağı olan Science on Stage Europe, öğretime yönelik fikirlerin karşılıklı olarak paylaşıldığı, bilim ve teknolojinin okul ve toplum için önemine dikkat çeken bir Avrupa Birliği platformudur.

Her üye ülkede iki yılda bir seçilen belli sayıdaki delege öğretmen, Science on Stage Europe Bilim Festivallerine katılarak çalışmalarını diğer ülkelerle birlikte sergiler.

Türkiye, bu organizasyona Science on Stage Türkiye olarak 2014 yılında katılmış olup,  25 – 26 Eylül 2021 tarihlerinde  4. Bilim ve Çevre Eğitimi Festivali’ni gerçekleştirecek ve bu etkinlikte delege öğretmenleri belirlenmiş olacaktır.

Kültürlerarası arası İşbirliği, Sürdürülebilirlik ve Yaratıcılık temalarını işleyen yüzlerce proje, üye ülkelerden seçilen delege öğretmenler tarafından Science on Stage Europe Festivalleri aracılığı ile her iki yılda bir farklı bir ülkede sergilenir.

Neden Katılmalısınız?

  • Geliştirdiğiniz projenizi, farklı ülkelerden gelen meslektaşlarınızla paylaşma imkanına sahip olmak için.
  • Yenilikçi projeleri inceleyip, kendi okulunuzda uygulayabilmek için
  • Meslektaşlarınızla iletişimde kalabileceğiniz bir ağa katılarak, bilgi paylaşımı ve sosyal iletişimle mesleğinizde gelişme fırsatını yakalayabilmek için.

Science On Stage Sizlere Ne Kazandırır?

Türkiye’den, Avrupa’nın her yerinden, Georgia, Kanada, Ukrayna ve Kazakistan’dan meslektaşlarımızla iletişim kurabiliriz.

Güncel STEM konuları ve yenilikçi öğretim uygulamaları hakkında fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

Avrupalı meslektaşlarınızla öğretmen değişimi programına katılabilir, birlikte yeni projeler geliştirebilirsiniz.

Ücretsiz öğretim materyallerine ulaşabilirsiniz.

Çeşitli dillere çevrilmekte olan Science on Stage öğretim materyalleri aracılığıyla ​​meslektaşlarınızın kapsamlı bilgi birikimi ve uygulamalarından yararlanabilirsiniz.

Ulusal ölçekte uygulamalı öğretmen eğitimleri etkinliklerinden haberdar olabilir ve katılım gösterebilirsiniz.

Uluslararası ölçekte Avrupa’nın her yerinden öğretmenler tarafından düzenlenen  eğitimlere katılabilirsiniz.

Yaratıcılık, kişisel bir projenin gösteriş yapmadan gerçekleştirilerek halkın yararına sunulduğu zaman değer kazanır.Albert Einstein